Dr. Ashkan Mahmoodi

Periodentist

دکتر اشکان محمودی


شیراز،خیابان مطهری(زرگری)، چهارراه ستارخان،ساختمان صدگل، طبقه 5،واحد34
تلفن : 9-36493068


اغلب درمان های جراحی ایمپلنت در مطب دندانپزشک و با تزریق داروی بی حسی دندانپزشکی انجام می شود . این درمانها نیاز به بیهوشی ندارند ولی در صورت اضطراب فرد ممکن است ، دندانپزشک توصیه هایی در خصوص استفاده از داروهای آرامبخش در شب قبل از جراحی داشته باشد . استرس قرار دادن ایمپلنت تقریبا به اندازه استرس کشیدن یک دندان است ، بنابراین هیچگونه نگرانی وجود ندارد .

مراحل جراحی ایمپلنت


مرحله اول جراحی :


در مرحله اول با آماده سازی محل مورد نظر و باز کردن لثه در آن ناحیه ، پس از استقرار ایمپلنت سرپوش بر روی آن قرارداده می شود و لثه به کمک بخیه به محل قبلی خود بازگردانده می شود . بعد از اتمام مرحله اول توصیه های دارویی ، بهداشتی و قرار بعدی ملاقات به شما ارائه خواهد شد . دقت نمایید در برخی از انوع ایمپلنت ها جراحی فقط طی یک مرحله انجام می شود . آموزش مراقبت های بعد از جراحی لثه را در مقاله بعد شرح خواهیم داد .


مرحله دوم جراحی :

در صورت نیاز به مرحله دوم جراحی با محکم شدن ایمپلنت و جوش خوردن آن به استخوان ، جراحی برای حذف سرپوش و قرار دادن تاج مصنوعی اولیه انجام می شود . این مرحله ، ساده تر بوده و مدت زمان کمتری نسبت به مرحله اول دارد . در این مرحله در صورت صلاحدید دندانپزشک ، روکش موقت تاج بر روی ایمپلنت قرار می گیرد . بعد از مرحله دوم جراحی ، لازم است از دندان های بیمار قالب گیری شده تا تاج نهایی در لابراتوار ساخته شود .

مراحل جراحی ایمپلنت

 

استقرار روکش دندان مصنوعی :

 

با آماده شدن تاج نهایی ، دندانپزشک آن را بررسی نموده و در صورت عدم وجود هرگونه اشکالی آن را بر روی ایمپلنت ( آباتمنت ) قرار می دهد . سپس دستورالعمل و مراقبت های لازم به بیمار آموزش داده می شود .

بهداشت دهان و دندان

 

 

درباره دکتر اشکان محمودی

جراحی لثه